AKTUALITY

 

 

bullet3.7.2007
Panička moje stránky delší dobu neaktualizovala, ale ani nám nepřišlo, že tak dlouho. V létě se chystám na krajskou výstavu v Karlových Varech, kde se ukážu v plné své kráse. Jsem čím dál tím chytřejší, ale také rozmazlenější. Žádné dveře nejsou pro mne dostatečně zavřené, všechny si otevřu. Panička se mnou už na cvičák nechodí nemá čas, škoda. Skvělé je, že jsem v neustálém kontaktu s mojí maminkou Jessinkou a tetou Mončou, ale nejraději mám Viky, to je moje kamarádka, kterou si moje panička vzala k sobě. Taky jsem se nedávno setkala u maminky s bráškou Alladinem, ten je taky skvělej, tak se podívejte jak nám to spolu slušelo.
bullet6.8.2006
 
HAF dnes napíšu já Ambíček. Čas běží, ale já jsem stále stejná, nejraději jsem po boku své paničky, která pokud mě jen na chviličku opustí tak mi je hned smutno a dávám to hlasitě najevo. Stále mě hodně moji páníčci rozmazlují, no jo, zatím nemají děti, dokonce mě někdy i přes moji váhu a už mám třicítku chovají jako mimčo. Se cvičákem naštěstí panička polevila, stejně já jsem hrozně chytrá a co mě tam furt chtějí učit, když všechno umím, ale jasně, svým způsobem, nechápu třeba proč bych nemohla sedět na boku, to by mě zajímalo, jak by se to líbilo mé paničce, kdybych jí taky tak komandovala. Zato doma to je super, lehnu si do postele a oni mě ještě obskakují a dělají na mě ŤuŤuňunu a taky stále běhají s foťákem a já se fotím ráda, vždyť mi to sluší. Když je čas tak jedeme za mamčou a tetou Mončou a taky zatím protivným Deníkem, toho musí moje člověčí mamča zavřít, nemám ho ráda a on mě taky zrovna nemiluje. No a kdybyste mě viděli jak s Mončou vyvádíme, to je prima, akorát jsem pak hrozně utahaná a oslintaná. Haf tak příště Vám zase napíšu..
bullet17.5.2006
Přidány fotografie sourozenců na stránku Kdo jsem
bullet08.5.2006

Zažili jsme s Ambrou krásný víkend v její rodné chovné stanici ve Smolných pecích. Při našem pátečním příjezdu už na Ambru čekal její bratr Aladin. Z počátku nechápala kde se tam ten „vetřelec“ vzal, ale pak se stal jejím velkým kamarádem.Druhý den k ránu jsme čekali další sourozence. Jako první dorazila Afrodita, její plavá sestřička. Do té chvíle se držel Aladin jen s Ambrou a po příjezdu „Afi“ se začal dvořit právě jí. (byla právě po hárání a tak se není čemu divit).Ambře se to evidentně nelíbilo. Žárlila, jak na mě tak na „Alíka“.Po chvíli se ale vše uklidnilo. Dalším příchozím byl bratříček Adrien. Už od malinka pařil mezi nejmohutnější, ale že z něj vyroste takový krasavec jsem nečekala. Je opravdu nádherný (viz.foto na stránce kdo jsem  ). Po hromadném uvítacím ceremoniálu jsme se všichni odebrali na velkou procházku. Naši smečku tvořilo sedm hovawartů a páníčci. Mužská populace psů se věnovala celou cestu Afi, která jim velmi rázně dokazovala, že nemá zájem. Ambra se přidala k mamince Jessi a Harmony.Program zahrnoval i návštěvu kynologického cvičiště, kde jsme předvedli jak moc jsou šikovní, naši 4-nozí členové rodiny a zároveň jsme byli upozorněni na chyby, které jako první chovatelé dělají snad všichni.Závěr dne tvořilo posezení na zahradě rodiny Marečků, kde celá smečka tzv. „padla za vlast“.

bullet 05.05.2006
Přišli mi výsledky RTG vyšetření. Ambrosia je v obou případech (DKK i DLK) NEGATIVNÍ. HURÁ HURÁ HURÁ HURÁ
bullet24.4.2006
Ambrosia absolvovala rentgenové vyšetření DKK i DLK (dysplazie loketních i kyčelních kloubů).
bullet16.2.2006
Dneska slaví Ambrosia své první narozeniny!!!
Tak moje zlatíčko už dospělo v jeden úctyhodný rok.Narozeninový dort chtěla slupnout ještě horký a nejkrásnější dárek, který mohla dle mého názoru dostat, byla návštěva její maminky Jesinky a kamarádky Harmony.Pohled na tuto tříčlennou smečku dělá i mě radost.Ambra je ve svém živlu a navíc se mnohému od svých svěřeňkiň naučí.Vždy jí po takovémto setkání vstoupne sebevědomí.
V současné době je Ambroska pěkný živouch.Svojí kamarádce Wiki doma nedá vůbec pokoj, stále ji pokouší a nutí si hrát a když to u ní neprojde pustí se do mě.Nejraději mě tahá za rukáv a nebo rovnou okusuje moje ruce.Je to pro ní super zábava jen já se musím občas snažit jejímu stisku zubů nějak uniknout, jelikož už má značnou sílu a nerada pak okolí vysvětluji proč mám ruce jako bojovnice hihi.
Ve výcviku Ambra dělá pokroky (hlavně díky radám našeho cvičitele).Obě se moc snažíme a doufám, že zásluhou nám bude úspěšné zdolání zkoušek které se chystáme absolvovat.
Také nás brzy čeká první výstava tak nám držte palečky.
bullet12.1.2006   
Přidány nové fotografie na stránku galerie.
bullet

03.1.2006

 

 Zdravím všechny příznivce kynologie.Opět jsem aktualizaci Ambřiných stránek posunula na dobu neurčitou.Nedostatek času mi to bohužel  neumožní.(zrovna spolu sledujem  poslední zprávy roku 2006)
Ambrosia tento rok úspěšně absolhovala svod mladých v Milovicích a tím splnila první podmínku pro uchovnění. Počasí nám zrovnu nepřálo, ale  přesto jsme to zvládli.
Z Ambry se stal věrný člen rodiny.Kdykoliv se někam s přítelem chystáme, už při oblékání je Ambra velmi neklidná, hlídá si nás,štěká a kňourá a následně  si sedne před dveře a čeká, že ji vezmeme sebou.Pokud plánujeme ji nechat doma, nedá nám pokoj dokud ji nevezmeme sebou.Při prvním sáhnutí na kliku se Ambra verve mezi dveře, posadí se na schody a úpěnlivě čeká dokud ji nepřipnu vodítko. Pak teprve je spokojena.A když už přeci jen musí doma zůstat, oplatí nám to formou rozkousané sedačky a nebo roztrhaným kobercem, ale jinak je to domácí mazlíček.Mazlíček, který díky naší slabosti s námi večeří, spí v posteli a v obývacím pokoji sedí na sedačce a sleduje bedlivě televizi. Při jejím žádostivém pohledu jsme ani neodolali jí dát okusit vánoční cukroví i když již při pečení se bez optání nasytila sama (při mé nepozornosti se jí povedlo sládovat půl pekáče rohlíčků, podotýkám ještě syrových).
Tento rok  si Ambra poprvé pořádně užila sněhové nadílky.Velmi se jí líbí.Venku pak řádí jako divá.Nejraději má když jí sníh vyhazuji a ona ho chytá jako kočka myš.Je to pak úžasná podívaná.
V novém roce plánujeme se pravidelně účastnit výcviku a výstav .Bohužel díky menším zdravotním problémům jsme tento rok pouze odpočívali. I přesto jsem Ambru cvičila sama doma a musím přiznat, že je velmi chytrá a rychle se učí.
Na závěr chci všem popřát krásného silvestra, šťastný nový rok plný štěstí  a splněných přání.

 
bullet

24.10.2005

 

Po velmi dlouhé době jsem se dnes konečně dostala k aktualizaci ambrosiiných stránek.Za tu (pro někoho) poměrně krátkou dobu Ambie vyrostla v krásnou slečnu.Také její inteligence postoupila o pár schůdků výše.Její hlavní projev vychytralosti je hlavně ve chvíli kdy začne okusovat své okolí včetně mě a pří mém okřiknutí dělá jakoby nic.Buď začne vzhlížet co zajímavého se děje na stropě anebo začne danou okusovanou věc raději olizovat a podívá se na mě svým nevinným pohledem jako když se ptá co zase chci,když nic zvláštního přeci neprovádí.K dalším  jejím specialitkám patří ranní vstávání.Naštěstí je tedˇ časově omezeno dle mého přání a ne jako dříve, kdy si ambra usmyslela, že spaní už má dost a v šest ráno o víkendu, ne-li dříve, nám dělala budíček.Tedˇ bedlivě čeká až otevřu oči, pak skočí ke mně na postel a začne mi dávat horlivé dobré ráno.(můžu říct, že takového upřímného dobrého rána se od nikoho jiného nedočkáte)Následně ví že si panička ráda ještě poleží a tak se hned uvelebí vedle mě a dělá jako by nic.Moc dobře ví, že v jiné době má do postele zakázáno a tak nejspíš ráda využije situaci. Se svou kamarádkou Wiki se snáší velmi dobře.Zpočátku jsem z toho měla trochu obavy z dřívějších zkušeností,ale naštěstí je vše naprosto v pořádku.Navzájem se provokují, občas se s chutí proběhnou po celém bytě včetně nábytku z čehož má největší radost moje sousedka, která bydlí pode mnou a v konečné fázi si společně lehnou na svoje místečko a spinkají krásně vedle sebe.(jinak Ambroska u toho spaní umí dokonale chrápat, kam se na ní hrabe kdejaký chlap hahaha)
bullet

2.10.2005

 

Ambra dne absolvovala svod mladých v Milovicích.Potkala tam všechny své sourozence, kromě jednoho který se bohužel nemohl dostavit.Bylo to úžasné podívání když se setkala hovawartí rodinka a sourozenci si společně vyměňovali sympatie.Když se ta sedmi členná smečka v hluku rozběhla, všichni okolní diváci se jim snažili udělat dostatek prostoru,aby je nesmetli sebou.Ambroska díky mě ještě nezažila pořádně prostředí cvičáku.Snažím se teď sehnat spolehlivého cvičitele, který by mi poradil a ke kterému bych mohla pravidelně s Ambie chodit zkvalitňovat její povahu a um.
bullet

4.7.2005

 

 Tak už jsem tu třetí den.Ambie spinká se mnou ve stanu.Celou noc pokojně chrupká a až k ránu projevuje své obranářské pudy a občas si zaštěká.Jinak cvičíme pravidelně ráno a večer.Během dne absolvujeme aspoň jednu velkou procházku a pak ji nechám odpočívat v kotci.Při jejím odpočinku si společně všichni někam vyrazíme na památky tohoto kraje a užíváme si volna.
bullet 2.7.2005
Ode dneška se účastníme výcvikového táboru hovawartů v Kolíně.Jela jsem společně s přítelem a sestry rodinou.Ambrosia si poprvé vyzkoušela dlouhodobější cestu autem a zvládla to opravdu bravurně.O to větší nadšení měla, když zjistila že její maminka Jessi a rodinná kamarádka Moni jeli celou cestu před ní. Hned den příjezdu jsme si k večeru zkusili první výcvik.Ambroska je strašně šikovná, jen já ji trochu kazím úspěšnost.Jako začátečnice dělám spoustu chyb,ale proto jsem přeci na tomto táboře, abych zde nabarala zkušenosti a mohla z Ambry vychovat přebornici v poslušnosti.
bullet1.7. 2005
Zprovoznění stránek